through the thick and thin, we'll always
be together :D
Disclaimer
this is 2H's dear class blog.
Warning for all trepassers, we're all hyper:D.
Don't ever think of messing with us;
We're contagious, corrosive, explosive, anything you can think of :)
Unhappy? Just click here & ta-da.
This is definitely not a place for you to spam with annonymous name.
So think before you spam, we all have brains dont we.

Profile
1H 2H'09 ! lovely 2x trouble 24/7
19 Girls & 18 Boys.
v. BADBADBAD record :D
click: class commitee etc!

Wishlists
-class to be more united
-class gatherings

Link away
amelia chunleng denise jiarong kailin marcus.l marcus.t peien peizhi sandra shaun sherie shuhui siewyi vivian yeewei yuling zhenhong
1b'08 2c'09 1d'08 2e'09 2f'09 2g'09

Tagboard

Archives
. January 2008
. February 2008
. March 2008
. April 2008
. May 2008
. June 2008
. July 2008
. August 2008
. September 2008
. October 2008
. November 2008
. December 2008
. January 2009
. February 2009
. March 2009
. April 2009
. May 2009
. June 2009
. July 2009
. August 2009
. September 2009
. October 2009
. November 2009
. December 2009
. January 2010

Credits
This skin was created by Vivien, with a little help from Colourlovers.

9:43 PM, Friday, November 6, 2009;
here's the $$ list for everything from chalet stuff bahs;

food: (WE CHANGE CATER, COS YANTING'S MUM ONE FULLY BOOKED FOR DELIVERY ON 16NOV ALRDY. SORRY UH.)
Chicken wings.
Hotdog.
Garlic bread.
Pork chop.
Supplied by EUGENE
Beehoon.
Pudding.
Grass Jellies.
Stingray.
Curry.
Supplied by VIVIAN

Marshmallow anywhere also can buy.
*havent count $$$*

& Can someone help out with the satays ?
and reply if you all want prawns. ASAP.
BBQ:
BBQ pit x1 = $16 (deposit = $20)
Charcoal 3kg x1 = $4.20
Starter (40 pieces)x1 = $1.55
Paper plate (50 pieces)x1 = $3.90
Fork (50 pieces)x1 = $0.90
Spoon (50 pieces)x1 = $0.95
Bamboo (100 sticks) = $1.60
Grill x1 = $3.00
Plastic Cup (50 pieces) = $1.50
Serviettes (100) = $0.75
Subtotal = $34.35


Chalet:
Duplex chalet = $192
non-staying = $5 each, $5 x 20 = $100
staying = $192 - $100 = $92
$92 / 7 = $14
*since eugene supplying food, so we (staying) pay for them, cannot complain.

Food pricing havent calculate out. So will update when it is calculated.
` SY.


Labels: